Serdecznie zapraszamy do skorzystania z usługi wirtualnego biura w Krakowie


Rachunek bankowy dla spółki


Osoby zakładające firmę w postaci spółki z ograniczoną odpowiedzialnością zobowiązane są do utworzenia rachunku bankowego. Pozwala to w późniejszym funkcjonowaniu na sprawniejsze zarządzanie przedsiębiorstwem oraz łatwiejsze dokonywanie transakcji finansowych.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego banku?

  1. Koszt prowadzenia konta oraz korzystania z karty płatniczej
Na rynku jest ogromna liczba banków, które konkurują ze sobą. Z tego powodu warto przeanalizować ich ofertę, aby koszt korzystania z konta bankowego był jak najmniejszy. Istotną kwestią jest to, aby bank dostosował ofertę do ilości dokonywanych operacji w miesiącu. Podczas prowadzenia firmy transakcji finansowych jest znacznie więcej niż w przypadku osoby fizycznej.

  1. Możliwość korzystania z bankomatu
Najkorzystniejszym rozwiązaniem dla przedsiębiorców jest możliwość wypłaty pieniędzy z każdego miejsca w Polsce bez konieczności wizyty w banku. Powstaje coraz więcej bankomatów co sprawia, że możliwość posiadania karty to znaczne ułatwienie dla właścicieli spółek.

  1. Internetowe konto – wygoda, która pomaga w prowadzeniu firmy
Internet daje ogromne możliwości. Jedną z nich jest opcja dokonywania przelewów za pośrednictwem laptopa lub telefonu. W każdym miejscu oraz o każdej porze przedsiębiorca może zrobić przelew lub sprawdzić stan finansowy swojej firmy.