Serdecznie zapraszamy do skorzystania z usługi wirtualnego biura w Krakowie


Kontrola skarbowa w firmie korzystającej z wirtualnego biura.

Bardzo wiele przedsiębiorców stresuje się podczas kontroli skarbowej w swojej firmie. Ich stres zwiększa się jeszcze bardziej jeśli korzystają oni z usługi wirtualnego biura, ponieważ myślą, że mogą być gorzej postrzegani podczas kontroli.

Podczas zakładania firmy przedsiębiorca jest zobowiązany podać dokładny adres miejsca, w którym będą przechowywane dokumenty rachunkowe firmy. Miejscem tym może być siedziba działalności bądź biuro rachunkowe, z którego usług się korzysta. W przypadku korzystania z wirtualnego adresu należy dostarczyć dokumentację do Urzędu Skarbowego lub wynająć salę konferencyjną na okres przedstawienia dokumentów.

Urzędnicy wykonujący kontrolę skarbową traktują firmę korzystającą z wirtualnego biura w taki sam sposób jak pozostałe przedsiębiorstwa. Nie mają żadnych podstaw do tego, by traktować taką spółkę gorzej. Zapamiętaj, że kontrolerzy nie mają prawa sprawdzać dokumentów, do których nie mają upoważnienia oraz które nie dotyczą kontroli skarbowej.

Kontrola skarbowa zawsze budziła spory strach i stres u przedsiębiorców. Jednak jeżeli firma jest prowadzona uczciwie to nie ma co się obawiać. Zwykle w sytuacji, gdy pojawiają się jakieś nieprawidłowości w fakturach to kończy się to zaledwie upomnieniem.