Serdecznie zapraszamy do skorzystania z usługi wirtualnego biura w Krakowie


Koniec z wirtualnymi biurami? Likwidacja możliwości wynajmu e-biura. Czy do tego dojdzie?

Przeglądając Internet za nowinkami związanymi z wirtualnymi biurami natrafiłam na dosyć mocne i okrutne, ale jakże trafne stwierdzenie, że "polskie prawo zabija przedsiębiorczość". Zapewne 90% polskich przedsiębiorców i nie tylko przedsiębiorców zgodzi się z tymi słowami.

Dlaczego akurat teraz przytaczam to zdanie? Otóż niedawno w mediach pojawiły się informacje o kolejnych planach nowelizacji ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, tym razem ściśle dotyczą one wirtualnych biur.

Według tych założeń osoba pragnąca założyć swój biznes w CEIDG będzie zmuszona do posiadania bądź wynajmu lokalu, który został wskazany we wniosku rejestracyjnym. Osoba ta będzie musiała dostarczyć prawny tytuł miejsca, o którym mowa.

Tysiące małych firm będzie musiało zmienić dotychczasowy adres swojej siedziby, wynająć bądź nabyć lokal, który być może nawet nie jest im potrzebny... Wiąże się to oczywiście z ogromną stratą pieniędzy. Następnie rozpoczną się pielgrzymki do SU, US oraz Urzędów Miasta, by wszystkie dane zaktualizować. Dopiero w kolejnym etapie firmy te będą musiały powiadomić swoich kooperatorów, dotychczasowych klientów oraz kontrahentów. Wtedy dopiero właściciele tych firm stracą mnóstwo czasu oraz pieniędzy, gdyż taki jest wymysł rządzących...

Zostaje nam czekać i mieć nadzieję, że tym razem włodarze okażą trochę rozsądku oraz logiki, przemyślą swoje plany raz jeszcze i zmienią zdanie, by w końcu zrobić coś dobrego dla przedsiębiorstw, byśmy w końcu mogli pożegnać się ze stwierdzeniem, że "polskie prawo zabija przedsiębiorczość".